Ermenice Kelimeler – Mutfak Gereçleri
25/09/2015
STÉPHANE BOUDOYAN’LA DOĞU ANADOLU’DA YOLCULUK
29/09/2015

Edith Piaf – Marcel

Edith Piaf - Marcel

Yerevan Devlet Gençlik Tiyatrosu tarafından 15 ve 16 Ekim tarihlerinde saat 20:30 Şişli Kent Kültür Merkezi’nde sergilenecek olan Edith Piaf – Marcel oyununda, Mariam Ghazanchyan’ın tek kişilik müzikli performansını ve Edith Piaf’ın Fransızca şarkılarıyla Marcel’e olan aşkını ve sevgilisinin ölümü sonrasında ona duyduğu büyük özlemini bulacaksınız.

 

Edith Piaf

Tiyatro Boyalı Kuş’un davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek Yerevan Devlet Gençlik Tiyatrosu ilk defa İstanbul’da bir oyun sergileyecek.

“Edith Piaf-Marcel” adlı oyunda en büyük aşkı, Dünya Boks Şampiyonu Marcel Cerdan’ın ölümünden sonra yaşadıklarını anlatıyor. Edith Piaf’ın, 1949 yılında bir uçak kazasında kaybettiği ölümsüz aşkı Marcel Cerdan’la iletişime geçmek için tinsel ve hayali bir dünya kurması oyun boyunca işleniyor.  Ve bu hayali dünyada Marcel’e, Piaf şarkılarıyla ulaşıyor. Uçak kazası ile ilgili sizlerle bir de dipnot paylaşalım. Cerdan’ın ölümüne neden olan kazada, Cerdan Paris’ten New York’a, Edith Piaf’la buluşmak üzere yola çıkmıştı. Sevgilisinin ölümü sonrasında Piaf alkole ve morfine bağımlı olarak yaşadı. Piaf’ın ölümü sonrasında Katolik Kilisesi cenazesini kaldırmayı reddetti.

Ünlü Ermeni sanatçı Charles Aznavour, Piaf’ın cenaze törenini anlatırken “İkinci Dünya Savaşı sona erdiği günden beri bütün Paris’in trafiğini tamamen kilitleyen başka bir olay yoktur.” demişti.

Edith Piaf  – Marcel İstanbul’da teaser

 

Etkinliğin biletlerini MyBilet web sitesinden alabilirsiniz : http://www.mybilet.com/placemap/?eventid=18859

İyi Seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir