Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/howtdfiw/ermenikulturu.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/howtdfiw/ermenikulturu.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/howtdfiw/ermenikulturu.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
AKRABALARIMI ARIYORUM... - Ermeni Kültürü
Ermeni Alfabesi
16/08/2014
KAMP ARMEN – TUZLA ERMENİ YETİMHANESİ
17/08/2014

AKRABALARIMI ARIYORUM…

Akrabalarımı Arıyorum

15 Ağustos 2014 tarihli Agos gazetesinde yayınlanan bir ilan dikkatimi çekti ve beni seneler önce Yayamın(Ninemin) anlattığı bir hikayeyi hatırlattı.
Tehcirde onlar da dağılan birçok Ermeni aile gibi akrabalarını yollarda kaybettiler. Yıllar sonra Paris’e ulaşabilen bir Teyzesinin kızı, Ermenice gazeteye ilan vererek bizimkileri arıyor.
O yıllar, Ermenilerin Ermenice gazeteleri daha fazla okuduğu yıllar. Yayam gazete ilanını görüyor, birbirleriyle iletişime geçiyorlar. Senelerce mektuplaşıyorlar. Uzak da olsalar kuzenler birbirlerinden haber alıp, iletişime geçiyorlar.

Akrabalarımı arıyorum sayfasında, çeşitli sebeplerden akrabalarından uzağa düşmüş insanların ilanlarını bulabilirsiniz… Sizler de belki aranan bu kişileri tanıyorsanız, arayan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

elazig

AKRABALARIMI ARIYORUM-10

Kahramanmaraş ilinin Andırın ilçesinin  Geben(ermenice ismi Kapan olabilir) kasabasına bağlı eski ismiyle Sisne köyünde yaşıyorum. Dedelerim tehcir yasasıyla Lübnan’a göç ettirilmişler. Sülalemizin Adı Tavutyan yada Tavutlular.. Köyümüz mevki olarak meşhur Ermeni yerleşimi Zeytun Kazası ve Geben(Kapan) Kasabalarına yakın konumdadır. Akrabalarımı arıyorum. Bana 0 5469179527 numarasından ulaşabilirler.

Not: Şivilge yaylasına yakın bir köy, köyümüzün eski ismi büyük ihtimalle Sisin.

İlân Tarihi : 15.09.2021

AKRABALARIMI ARIYORUM-9

Merhaba, büyük dedem (Ahmet) 1908 yılında Sivas Divriği’de Odur köyünde doğmuş. Ermeni bir ailenin çocuğu. Bir kız, bir erkek olmak üzere iki kardeşi varmış. Babasının adı Zadik annesinin adı Süsnik olarak kaydedilmiş. Annesinin adının Şuşanik olduğunu düşünüyorum. Kardeşleri bildiğim kadarıyla İstanbul’a taşınmış ve orada yaşamışlar. Aynı şekilde çocukken Amerika’dan ona hediye gönderildiğini de biliyorum yani Amerika’da da akrabalar var.

İletişim için: bastugemir2003@gmail.com
İlân Tarihi : 15.09.2021

AKRABALARIMI ARIYORUM-8

Merhabalar bu fotoğrafta ortadaki yer alan kişi ninem. İsmi Makbule Deniz, kızlık soy ismi ise Gülkanat – Mıgırdiçoğlu diye biliyoruz. (Ermeni ismi aslında Mariam, Sivas’ta Makbule de derlermiş  o zamanlar. ) Sivas-Kangal, Reşadiye Mahallesinde yaşamıştır. Sonradan İstanbul’a taşınmıştır. Anne ve babasının ismi Göher ve Sarkis olduğunu biliyorum. Tanıyan akrabaları varise 0539 38 28 386’den iletişime geçebilirler.

Makbule Deniz – Mariam Mıgırdiçoğlu

İlân Tarihi : 11.12.2018

AKRABALARIMI ARIYORUM-7

Diyarbakır/Çüngüş ilçesi Ermenilerini arıyorum.

Yıllar önce ailesi kuyuya atılan “Kasap Bello” isimli Ermeni’nin kızını Türk aile alarak yetiştiriyor. İsmini “Sultan” koyuyorlar . Biz ninemizin (Sultan) akrabalarını arıyoruz bilgimize göre bir kısmı Lübnan‘da, bir kısmı Amerika‘da yaşıyor.

İletişim için :  naz_kutluca@hotmail.com

İlân Tarihi : 2.12.2018

Մեր Ազգականները Կը Փնտռենք -7

 
Տիգրանակերտ – Ջիւնկիւշ թաղամասէն Հայեր կը փնտռեմ:
 
Տարիներ առաջ «Մսավաճառ Պէլլօ» անունով Հայի մը բոլոր ընտանիքը հոր կը նետեն: Պէլլօյի աղջիկը Թուրք ընտանիք մը կ’առնէ ու անունը Սուլթան ըլլալով կը փոխեն: Մենք մեր մեծ մայրը Սուլթանին ազգականները կը փնտռենք: Մեր ազգականները Լիւպնան և Ամերիկա կը բնակին:
կապակցութիւն : naz_kutluca@hotmail.com

AKRABALARIMI ARIYORUM-6

Akrabalarımı Arıyorum

Akrabalarımı Arıyorum – Mardikyan Ailesi

Fotoğraflar, akrabalarım Donik ve Markar Mardikyan tarafından 1965 yılında ABD’nin Maine bölgesinden gönderilmiştir. Tanıyanların 00 41 76 381 33 95 telefon no.sundan benimle iletişime geçmelerini rica ederim. Tego Gezerer

Akrabalarımı Arıyorum - Mardikyan Ailesi

Akrabalarımı Arıyorum – Mardikyan Ailesi

tegog1

İlân Tarihi : 15.01.2017

AKRABALARIMI ARIYORUM-5

Ben İsmail Özdemir. Yozgat Çokradan Kasabasından 1915’te Necip Akdağ’ın annesi OLİM İstanbul Ortaköy’e göç edip İstanbul’da yeniden evlenip 2 çocuk sahibi daha olmuştur. İstanbul’daki çocuklarından birinin adı Yakup‘tur. Tanıyanların bu numaradan benimle iletişim kurmasını rica ederim 0531 211 7954 not. Olim Hanım, İstanbul Ermeni Mezarlığında defnedilmiştir.

İlân Tarihi : 07.08.2016

AKRABALARIMI ARIYORUM-4

Dedemin adı Ömer Dalkuş. 1915 olaylarında ailesi öldürülüyor. Halası dedemi de alıp kaçıyor. Lice‘den kaçıp Karaz (Kocaköy) yakınlarına vardıklarında halasını katlediliyorlar. Dedemi halasının başında ağlarken buluyorlar alıp Kocaköy’e götürüyorlar. Yanlarında çalıştırmak için başka bir aile dedemi  istemiş. Dedemi bu aileye vermişler.
Dedemin babası, ayakkabı tamircisi. Annesinin adı Maria,  babasının adı Agop soy isimleri ise Pano. Bu konuda bilgisi olan kişiler arin_2121@outlook.com adresinden iletişim kurabilirler.

İlân Tarihi : 08.02.2016

AKRABALARIMI ARIYORUM-3

Büyük babaannemin ismi Fidan (nüfusta geçen hali ile) Yozgat Boğazlıyan, Gürden köyünden. Yozgat Çayıralan’a gelin gitmiş. Yanında da küçük kardeşi Melkun’u (MELKON olabilir) getirmiş. Sene 1900’lü yılların başları. Dedemler Halit, Celal, Meryem Akkız ve Selvi isminde toplam 5 kardeş. Melkun amca zamanla 1920’li yıllarda İstanbul’a gitmiş. Dedem Halit Coşkun İstanbul’da Melkun Amca ile görüşmüş. Bu bilgiler ışığında yardımcı olabilecek kişiler, halitco@hotmail.com mail adresimden benimle iletişime geçebilirler.

İlân Tarihi : 19.01.2016

AKRABALARIMI ARIYORUM-2

Sivas İmranlı, eski adıyla Karagöl, yeni adıyla Karaboğaz köyünde
1915 olaylarında yitirmiş olduğumuz
akrabalarımı bulmak istiyorum.
Dedemin ismi Armenak, dedemin demircilik yapmakta olan
babasının ismi Vahan, annesinin ismi Marta,
soyadları içi Karaboğaz olarak bilinmekte.
 
Tacettin Toprak/İzmir
irtibat: 0533 773 68 10

İlân Tarihi : 13.09.2014

AMERİKA’DAKİ DAYILARIMI ARIYORUM
1914-1924 yılları arasında Dersim’den Amerika’ya göç eden
dayılarımızla 1938 yılına kadar iletişim içerisindeydik.
Dersim olaylarından sonra ilişkimiz kesildi ve bugüne kadar haber alamadık.
Ancak 1965 yılında Kayseri’ye turist olarak gelip bize telgraf çekmişlerdi.
Ne var ki telgraf elimize geç geçti.
O günden bu yana bir türlü haber alamadık.

Dayılarımızın isimleri : 
Dikran Boyacıyan
Tahake Boyacıyan
Vastaki Boyacıyan

İletişim: Ali Sonar
00 49 30 91 51 07 39 – 00 49 15 25 51 34 15Not: Akrabalarını arayan kişiler ermenikulturu@gmail.com adresine mail atabilirler.
Sitemizde bu ilanlarını paylaşabiliriz.

4 Comments

 1. Dalila Mamas dedi ki:

  Yazılarınız okuyup bilgilenmek isterim……

 2. Cemil dedi ki:

  Papazyan aşireti bingöl liçik yaşamışlar sadece atalarım isimleri biliyorum paşa adur penyamin 3 kardeşlermiş paşa atındaki dedemiz erzurum çat ilçesi karaca ķöyune taşınır penyamin dedemiz adur atalarımı arıyorum bilgisi olan cvp versin

  • Liçik Kaynarpınar dedi ki:

   Liçik köyündenim…eski tapu kayıtlarına bakabilme imkanın olsa ancak ordan bişeyler bulabilirsin 🙁

 3. Selçuk karagol dedi ki:

  Amcam adı Ömer ailesi yok hiç bilgi yok Sivas Hafik purepurt köyünde yaşamış İstanbul’da vefat etmiş ailemi akrabalarını ariyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir